Мій город

Образотворче мистецтво у сім'ї пластичних мистецтв. Тема образотворчого мистецтва в сім'ї пластичних мистецтв

Андріанова Ірина Кабіровна
Посада:вчитель образотворчого мистецтва
Навчальний заклад:МБОУ "Юлдузька середня загальноосвітня школа"
Населений пункт:п.Юлдуз, Чистопільського району РТ
Найменування матеріалу:методична розробка
Тема: "Образотворче мистецтвоу сім'ї пластичних мистецтв. Нетрадиційна техніка малювання"
Дата публікації: 14.01.2016
Розділ:Середня освіта

Конспект уроку з образотворчого мистецтва

в 6 класі
розділ: Образотворче мистецтво в сім'ї пластичних мистецтв
Урок на тему: «"Ебру і сумінагаші - найдавніше

мистецтво малювання на воді

Андріанова Ірина Кабіровна
МБОУ «Юлдузька ЗОШ» п.Юлдуз, Чистопольський район, Республіка Татарстан

Конспект уроку з ІЗО
Предмет - образотворче мистецтво Клас - 6
Тема уроку
-
"Ебру та сумінагаші - найдавніше мистецтвомалювання на воді"

Ціль:


познайомити учнів з історією виникнення найдавніше мистецтво малювання на воді та різновидами малювання
;


розвивати естетичний та художній смак, творчу активність.
ТИП УРОКУ
: урок засвоєння нових знань
Обладнання та матеріали
: кисті № 2, 3, масляні фарби, ємність для води, клей канцелярський, папір білий, серветки
Зоровий ряд
: фотографії із зображенням різних форм візерунків на воді, довідковий матеріал.
Музичний ряд
: національна мелодія Туреччини, Середньої Азії, Японії.
ІКТ:
презентація на тему:
"Ебру та сумінагаші- найдавніше мистецтво малювання на воді"

План уроку:
1. Організаційний момент – 2 хв. 2. Повідомлення теми та цілей уроку – 5 хв. 3. Розмова – 8 хв. 4. Інструктаж – 5хв. 5. Самостійна робота учнів – 20 хв. 6. Підбиття підсумків уроку – 5 хв.
Етапи роботи

1.
Організаційний момент
,
що включає:
постановка мети, яка має бути досягнута учнями на даному етапі уроку (що має бути зроблено учнями, щоб їх подальша робота на уроці була ефективною) визначення цілей та завдань, яких вчитель хоче досягти на даному етапі уроку; опис методів Організації роботи учнів на початковому етапі уроку, настрою учнів на навчальну діяльність, предмет та тему уроку (з урахуванням реальних особливостей класу, з яким працює педагог)
I. Організаційний момент.
Перевірка готовності до уроку, наявності необхідних матеріалів та інструментів.
Мета уроку:
ознайомлення учнів із мистецтвом древньої Індії, художнім мистецтвом Туреччини видами розпису, систематизація та узагальнення знань учнів про мистецтво Сходу. Розвиток почуття прекрасного, творчого мислення, уяви. Виховання посидючості, працьовитості.
Завдання уроку:
 удосконалювати навички роботи пензлем на воді;  удосконалювати прийоми побудови композиції при виконанні орнаменту на воді;  Закріпити технічні навички роботи олійними фарбами. 2 .
Опитування

учнів

заданому

матеріалу
, що включає: визначення цілей, які вчитель ставить перед учнями на даному етапі уроку (який результат має бути досягну учнями); визначення цілей та завдань, яких вчитель хоче досягти на даному етапі уроку; опис методів, що сприяють вирішенню поставлених цілей та завдань; опис критеріїв досягнення цілей та завдань даного етапу уроку; визначення можливих дій педагога у разі, якщо йому чи учням не вдається досягти поставленої мети; опис методів організації спільної діяльності учнів з урахуванням особливостей класу, на якому працює педагог; опис методів мотивування (стимулювання) навчальної активності учнів на вході опитування; опис методів та критеріїв оцінювання відповідей учнів під час опитування.
ІІ. Повідомлення теми та цілей уроку
– Згадайте, як звучить тема чверті? (“Образотворче мистецтво розвинених країн”). – З мистецтвом якої країни ми знайомилися на попередніх уроках? - Минулого уроку ми познайомилися з мистецтвом Італійських художників. Говорили про те, що являє собою настінний живопис італійського художника Мікеланджело, його розпис Сікстинської капели є унікальним шедевром монументального живопису. - Як ви вважаєте, чому? - Згадайте сюжети настінного живопису, які належать до творчості Мікеланджело? - Що вам відомо про середньовічну техніку малювання на стінах? (Фреска – малювання мокрою штукатуркою). – Назвіть види малювання на стінах? З якою метою застосовувалася ця техніка? 3.
Вивчення нового навчального

матеріалу.
Цей етап передбачає: постановку конкретної навчальної мети перед учнями (який результат може бути досягнуто учнями цьому етапі уроку); визначення цілей та завдань, які ставить перед собою вчитель на даному етапі уроку; викладення основних положень нового навчального матеріалу, який має бути освоєний учнями (на основі змісту даного пункту експерт виносить судження про рівень володіння педагогом предметним матеріалом); опис форм та методів викладу (подання) нового навчального матеріалу; опис основних форм та методів організації індивідуальної та групової діяльності учнів з урахуванням особливостей класу, в якому працює педагог; опис критеріїв визначення рівня уваги та інтересу учнів до викладеного педагога про навчальний матеріал; опис методів мотивування (стимулювання) навчальної активності учнів на вході освоєння нового навчального матеріалу;
ІІІ. Пояснення нового матеріалу.
– Сьогодні ми продовжуємо знайомство з мистецтвом інших країн. Тема нашого уроку “
Ебру та сумінагаші-

найдавніше мистецтво малювання на воді
”. - Хлопці, пропоную звернути увагу на слайди комп'ютерної презентації та ознайомитись з унікальною можливістюмалювання на воді (сл. 1-2). (перегляд слайдів) - Хлопці, для самостійного вивчення на будинок було поставлено підготувати повідомлення про найдавніше мистецтво
Ебру та сумінагаші
(Виступ учнів)
1-й учень
:
Ебру
– це
мистецтво малювання на воді
, таке давнє, що ніхто не знає, коли воно виникло. Відомо, що перша згадка в літописах датована ХІ століттям, але вже тоді це мистецтво досягло досконалості, отже, воно народилося набагато раніше. Можливо, батьківщиною
мистецтва Ебру
була Індія, потім вона була перейнята персами, а звідти перейшла до османів, нинішніх турків. За іншою версією воно зародилося в Бухарі і вже звідти перекочувало до Туреччини. Як би там не було, але саме в Туреччині
Ебру
набуло широкого застосування і передається з покоління до покоління благополучно дожило до наших днів. У кожного народу Сходу існує своє пояснення виникнення слова
«Ебру»
- це «Хмарний», «Хвилястий» та «Вода для обличчя». У Європі малюнки
Ебру
називали – «Турецький папір» або «Мармуровий папір».
2-й учень:
Початкове завдання художника – створити гарне мармурове тло. Для цього фарби розбризкуються на поверхню води і за допомогою спеціального пристрою, схожого на велику гребінець або спеціальної палички, утворюється неповторний візерунок. Можна цим і обмежиться, адже фон після висихання – чудова основа для нанесення основного малюнка чи трафарету. Зазвичай малюють мечеті, силуети людей, троянди, тюльпани та інші красиві, химерні квіти та візерунки. Тут уже все залежить від терпіння, майстерності та таланту художника. На готовий малюнок накладається щільний аркуш паперу, фарба друкується на аркуші і після висихання паперу - картина готова. З таким самим успіхом
малюнок Ебру
можна наносити на шкіру, картон, шовк, пластмасу, дерево та інші матеріали. І кожен малюнок буде, свого роду, єдиним і неповторним. (Сл. 3-10). - Хлопці, уважно розгляньте фотографії із зображенням малюнка на воді, як ви вважаєте, які сюжети ви побачили? (відповіді учнів) - Справді, малювання у воді є своєрідною ілюстрацією життя. "
Мистецтво ебру
обходить стороною ревнощі, лицемірство, зарозумілість та інші хвороби нашого серця. Тому основа цього мистецтва – терпіння. Люди, які мають терпіння, стійкі до цих хвороб. Торкаючись
ебру
, Ви, подібно до немовляти, очищаєте серце від зайвих намірів, від зла. І ніби в дзеркалі ми бачимо власне відображення, відкриваємо власну красу та красу світу і уникаємо зла та непотрібних звичок...
(Сл.13-15)
3-й учень
: Способи малювання на воді - крім ебру було і сумінагаші Тільки батьківщина сумінагаші – Японія. Розрізняються ці техніки і прийомами, і матеріалами. Насамперед, сумінагаші – це саме малювання на воді, а для ебру використовується спеціальний розчин: суміш води із соком (нектаром) турецької рослини-ендеміка гевени.
4-й учень
: Для сумінагаші вода наливається у прямокутну ванну-коритце, а фарби поміщаються на картонні кружки, що вільно плавають по поверхні і залишають за собою кольорові шлейфи. Для початку малювання вода рухається шляхом звичайного «збаламучування» рукою або будь-яким підручним інструментом – або можна просто дмухати на плаваючі картонні кружечки. На поверхні води з'являються кольорові розлучення, після чого у ванну поміщається папір. Підсумок такого малювання на воді – «картина» сумінагаші – є аркушом паперу з химерним «мармуровим» малюнком. 4.
Закріплення навчального матеріалу
, що передбачає: постановку конкретної навчальної мети перед учнями (який результат може бути досягнуто учнями цьому етапі уроку); визначення цілей та завдань, які ставить перед собою вчитель на даному етапі уроку; опис форм і методів досягнення поставленої мети під час закріплення нового навчального матеріалу з урахуванням індивідуальних особливостей учнів, із якими працює педагог. опис критеріїв, що дозволяють визначити рівень засвоєння учнями нового навчального матеріалу; опис можливих шляхів та методів реагування на ситуації, коли вчитель визначає, що частина учнів не освоїла нового навчального матеріалу.
IV. Самостійна робота учнів
- У кожного з вас підготовлені всі необхідні обладнання та матеріали для малювання на воді. Ваше завдання створити малюнок на воді та перенести його за папір. - Допомагатимуть у виконанні малюнка вам слайди, де покроково розписано роботу техніки малювання на воді. Звернемося до музичного мистецтва. Під час вашої роботи звучатиме національна турецька, східна музика. Отже, приступаємо: Крок 1. Готуємо фарби Беремо масляні фарби і розводимо їх у спеціальному розчиннику (можна купити в художніх салонах), або в бензині або скипидарі. Розчинник для масляних фарб краще (через відсутність різкого запаху). Консистенція - трохи густіша за воду. Можна приготувати кілька фарб різних кольорів і зберігати її в окремих баночках. Крок 2. Створюємо умови для води Беремо помірно глибоку ємність прямокутної форми (коритце, контейнер тощо). Потрібно подбати про те, щоб діаметр ємності був трохи більшим за діаметр аркуша паперу, на який переноситиметься малюнок. Заповнюємо ємність водою. Не до країв! Крок 3 Підготовляємо воду до творчості Нам потрібно досягти певної в'язкості води. Зазвичай до неї додають кілька канцелярського клею. Пропорції доведеться обчислювати самостійно, експериментуючи, поки не навчитеся "відчувати" воду. Деякі намагаються додавати крохмаль замість клею. Також доведеться експериментувати самостійно. Крок 4. Нанесення фарб Розбризкуємо, додаємо по краплях (і т.п.), загалом наносимо фарби на поверхню води. Якщо ви правильно провели попередні етапи, фарби самостійно "плаватимуть" по поверхні, не змішуючись активно один з одним. Без вашої допомоги, звісно. Крок 5. Створення візерунка Тепер за допомогою пензлика експериментуйте з візерунком))) Крок 6. Перенесення малюнка на папір. Акуратно розміщуємо на поверхню малюнку аркуш паперу. Чекаємо кілька секунд, даючи можливість малюнку прикріпитись до паперу. Потім акуратно знімаємо та перевертаємо. Даємо можливість висохнути. Налаштувати учнів на робочий лад та кінцевий результат. Відмітка виставляється наприкінці уроку за: правильність, самостійність, оригінальність виконання завдання. Правильність: Сюжетне зображення повинне містити якийсь сенс, розподіл кольору, форм, що виникають на воді. Самостійність: оцінюється самостійність виконання роботи, без підказки вчителя. Оригінальність: вибір оригінального сюжету, не представлений учителем. Під час виконання самостійної роботи надається індивідуальна допомога учням, які мають труднощі у виконанні завдання. 5.
Завдання додому
, Що включає: постановку цілей самостійної роботи для учнів (що повинні зробити учні на вході виконання домашнього завдання); визначення цілей, яких хоче досягти вчитель, задаючи завдання додому; визначення та роз'яснення учням критеріїв успішного виконання домашнього завдання.
V. Підбиття підсумків уроку
- Познайомилися з унікальною технікою малювання на воді, з історією виникнення ебру та сунінагаші. - Склали виставку робіт Р.S.: Готові роботиучнів можна використовувати для розвитку уяви та мислення учнів інших класів - Що ви побачили у зображенні? - Склади оповідання з зображення? - Якого героя ви побачили у зображенні? І т.д.

Тема: «ОБРАЗОВА МИСТЕЦТВО В РОДИНІ ПЛАСТИЧНИХ МИСТЕЦТВ»

Предмет: ІЗО.

Дата: 13.09.2011.

Цілі: познайомити учнів зі значенням мистецтва у житті, видами мистецтва; дати уявлення про пластичні види мистецтва та їх поділ на групи: конструктивні, декоративні та образотворчі; розвивати інтерес до мистецтва; виховувати мотивацію до навчальної діяльності.

Обладнання: репродукції картин різних жанрів мистецтва; фотографії архітектурних споруд; предмети декоративного мистецтва; фарби, олівці, альбоми.

Словник: пластичні види мистецтв, конструктивні, декоративні, образотворчі мистецтва, скульптура, живопис, графіка, розпис, дизайн, архітектура.

Хід уроку

1. Організаційний момент.

1) Вітання.

Вчитель. Зухвалими зусиллями

Ми домчимося у світ чудовий

До невідомої

На уроках образотворчого мистецтва в шостому класі ми продовжимо знайомитися з чудовим світом краси, з творчістю чудових майстрів живопису, скульптури, графіки, освоюватимемо прийоми малювання, конструкції, ліплення, особливості композиційної побудови та зображення натюрморту, портрета, пейзажу, поповнимо знання новим. найважливіших мистецтвознавчих поняттях.

Бажаю, щоб у кожній створеній вами роботі проглядалася «особистість творця», відображалися найкращі емоційно-естетичні сторони вашої душі, формувалося почуття нового мистецтва з його безпосередністю сприйняття світу, розвивалися естетичні почуття. Адже «художня творчість – це буря емоцій та пристрастей, страждань та радощів…» (). Саме в художній творчості можна побачити модель творчого процесу взагалі, який так необхідний сучасному світі. Прагніть бути творчою особистістю, щоб ваше життя було насиченим любов'ю до нового художнього сприйняття, баченню зображуваного явища дивним, ніби вперше зустрінутим, щоб уміти бачити незвичайне у звичайному, по-новому подивитись на звичне. Саме мистецтво може виступати конденсатором творчої енергії, яка заряджає кожного, хто вступає з ним в контакт.


2) Перевірка готовності учнів до уроку.

3) Змочування фарб.

2. Повідомлення теми уроку.

Вчитель. Багато хто з вас, хлопці, люблять малювати фарбами, олівцями, фломастерами, ліпити із пластиліну, глини фігурки.

Але чи вмієте ви бути добрими глядачами?! Чи уявляєте собі, яке значення має живопис для людини, чим вона наповнює її життя? (Відповіді учнів.)

Л. Федоров так оцінив своє раннє захоплення живописом, і з цією думкою, мабуть, не можна не погодитися:

«Одний час я захоплювався живописом. Художника з мене не вийшло, але це захоплення допомогло мені побачити чудову за колоритом картину природи. Немов хвилі, одна за одною проходять по землі смуги фарб, у сто разів прекрасніші за небесну веселку. Весна. Зійшов сніг. На якийсь період земля залишається бурою та непривітною. Але починається її пробудження. Пробиваються перші смарагдові билинки, зацвітають трави. Перші квіти, майже всі, за рідкісними винятками, золотисті: мати-й-мачуха, калюжниця, стародубки, купавка. Золотяться сережки вільхи та верби. Тільки вовче лико та медунка виділяються з цього буйства золота. Наприкінці весни на зміну жовтим приходять білі суцвіття: груша, черемха, яблуня, вишня. А з настанням літа на землі – справжній стовпотвор фарб. Жовті, сині та фіолетові, рожеві та багряні пелюстки роблять землю схожою на килим. І лише з приходом осені знову починає переважати жовтий колірз відтінком бронзи та міді. І все це увінчується сніговою білизною, синіми тінями і холодним блакитом неба».

Тільки людина, знайома з живописом, вміє знайти таке різноманіття кольору в природі і в усьому, що його оточує, може бути таким чуйним поціновувачем барвистості, здатний відчувати різні колірні відтінки.

Спілкування з образотворчим мистецтвом – жива потреба кожної людини, зовсім пов'язана з будь-якими обов'язками. Найчастіше вона не означає і вибору майбутньої професії, це задоволення внутрішньої естетичної потреби, прагнення творчому самовираженню.

Основна мета уроків образотворчого мистецтва в шостому класі полягає в тому, щоб реалізувати в «я-особі» творчий художній початок, навчитися осмисленому та естетичному сприйняттю творів образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва (живопису, скульптури, архітектури).

3. Вступна розмова про значення мистецтва у житті.

Вчитель. Займаючись образотворчим мистецтвом, людина як опановує практичними навичками художника, як здійснює творчі задуми, а й виховує свій смак, набуває здатність знаходити красу у буденному, розвиває зорову пам'ять і уяву, привчається творчо мислити, аналізувати і узагальнювати.

А ці риси потрібні всім. Важко назвати область людської діяльності, де не знадобилося б вміння малювати, здатність відчувати об'ємну форму і колір. Людина будь-якої професії працює краще, якщо вона володіє засобами образотворчого мистецтва і звикла ними користуватися. Багато видатних людей, які прославили себе аж ніяк не в області образотворчого мистецтва, зверталися до нього із захопленням та любов'ю.


Вченим, письменникам, артистам володіння образотворчими засобами допомагало робити важливі відкриття, створювати чудові літературні твори чи сценічні образи. Досить згадати таких уславлених наших співвітчизників, як Михайло Іванович Ломоносов, Олександр Сергійович Пушкін, Михайло Юрійович Лермонтов, Іван Сергійович Тургенєв, Костянтин Едуардович Ціолковський, Федір Іванович Шаляпін, космонавт Євген Леонов. Усім їм та багатьом іншим образотворчі засоби допомагали висловлювати хвилюючі їх образи, наукові та технічні задуми.

Ось, наприклад, що писав у спогадах наш видатний авіаконструктор: «І ще за одне я вдячний школі: там було добре поставлене малювання. Дуже допомогло мені у майбутньому вміння малювати. Адже коли інженер-конструктор замислює якусь машину, він подумки у всіх деталях повинен уявити своє творіння і вміти зобразити його олівцем на папері».

Якось у газеті була розказана дивовижна історія про те, як дитячий лікар та художник-аматор за допомогою свого веселого олівця допомагав якнайшвидшому одужанню малюків. А відомий географ написав навіть цілу книгу, яку так і озаглавив «Географія та малювання».

Чи можете ви навести приклади користі вміння малювати для фахівців інших професій? (Відповіді учнів.)

Деколи вважається, що не всі здатні займатися тим чи іншим видом художньої творчості, що подібні заняття – привілей обраних, особливо обдарованих людей. Це не вірно. Тією чи іншою мірою мистецькі здібності є у всіх, треба їх лише розвивати.

До них насамперед відносяться вміння бачити, мати «чіпке око» у спостереженні явищ реального життя, активно та зацікавлено на них реагувати.

Інша важлива якість, яку треба в собі розвивати, - це здатність мислити композиційно, розглядати чистий лист не як площину, де можна щось завгодно зобразити, а по суті вже як складову частину майбутнього твору, як образотворчий простір.

Вчитися треба скрізь та у всіх – у музеях, на виставках, у товаришів.

Але відомо, що можна слухати та не чути, дивитися і не бачити. Є люди, які, побувавши в художньому музеї, обійшовши всі зали і все оглянувши, йдуть звідти, не виносячи жодних вражень, окрім легкої втоми. Такі люди дивляться, та не бачать.

На уроках образотворчого мистецтва ми будемо вчитися бачити, тобто відчувати, розуміти та сприймати твори мистецтва, виробляти свої критерії оцінки творів.

Для глибокого сприйняття мистецтва треба, перш за все, його любити, відчувати в ньому потребу, не дивитися на нього лінивим поглядом, а бути жваво зацікавленим.

Адже в образотворчому мистецтві важливо не лише те, що зображено, не менш важливо, як це зображено, якими мистецькими засобами. Ці засоби складають композиція, малюнок, пластична форма, колорит, світлотінь, манера письма та ін.

З цими та іншими мистецькими засобами ми знайомитимемося на уроках образотворчого мистецтва цього навчального року, постараємося зрозуміти основні особливості деяких видів та жанрів образотворчого мистецтва.

Наведу приклад тексту вірша, у якому розвивається образна паралель «життя – картина генія, виправлена ​​рукою варвара». Послухайте та спробуйте пояснити, про яку особливості відображення світу в мистецтві говорить автор.

Художник-варвар сонцем пензлем

Картину генія чорнить

І свій малюнок беззаконний

Над нею безглуздо креслить.

Але фарби чужі, з літами,

Спадають старою лускою;

Створення генія перед нами

Виходить із колишньою красою.

Так зникають помилки

З змученої душі моєї,

І виникають у ній бачення

Початкові, чисті дні.

"Помилки" людської душі в поетичному тексті включаються в образний ряд: малюнок беззаконний, фарби чужі, стара луска. У слові цим актуалізуються сенси «відхилення від норми», «зовнішнє поверхневе» «наносне», які протиставляються сенсам «краса», «чистота», «первісність». "Нормою", таким чином, визнаються пориви "первісних днів", що входять у задум "генія".

4. Вивчення нового матеріалу.

1) Розповідь «Мистецтво та її види».

Вчитель. Світ мистецтва багатий і складний. Ми розглядаємо мальовничі полотна та статуї, слухаємо симфонії, читаємо романи та поеми, зупиняємось перед величними будівлями, стежимо за рухами танцюристів, сприймаємо театральні спектаклі та кінофільми. І всі ці дуже різні, здавалося б, несумісні явища позначаються одним словом мистецтво.

Мистецтво (від старослов'янського іскоусити) – це художня творчість загалом. Коли говорять про види мистецтва, мають на увазі різні твори, які можуть бути об'єднані за якоюсь головною та загальною для них ознакою. Наприклад, якщо заходить мова про архітектуру, то маються на увазі твори всіх її типів та призначень: палаци та храми, заводські корпуси та житлові будинки, сільські хати та газетні кіоски.

Основними видами мистецтва є: архітектура, декоративно-ужиткове мистецтво, живопис, література, музика, кіно, фотографія, танець, театр та ін.

2) Ознайомлення із пластичними видами мистецтва.

Вчитель. Прийнятий нині термін «образотворче мистецтво» не зовсім точний і повністю відображає характер тих мистецтв, що він охоплює. Як ми вже знаємо, головне у творах образотворчого мистецтва не те, що вони зображають, а те, що вони висловлюють. Та й те, якщо йдеться про живопис, скульптуру та графіку, тобто про мистецтва, які щось прямо зображають. А що сказати про декоративно-ужиткове мистецтво? Що зображує старовинна розписна скринька або витончено орнаментована страва? Як бути з архітектурою? Вона нічого не зображує, але висловлює дуже багато. Для позначення цих мистецтв іноді вживають термін «пластичні мистецтва», але це теж не дуже точно і точно.

Пластичні мистецтва (інакше звані просторовими) - ті види мистецтва, твори яких існують у просторі, не змінюючись і не розвиваючись.

Твори пластичних мистецтв створюються у вигляді обробки речовинного матеріалу. Тому їх образність визначається як задумом автора, і якостями матеріалу.

Пластичні мистецтва прийнято розділяти на образотворчі та необразотворчі. До перших відносять живопис, скульптуру, графіку, монументальне мистецтво. До других – архітектуру (конструктивне), художньо-ужиткове мистецтво (декоративне) та художнє конструювання (дизайн). Їх зорові формине припускають прямих аналогій із реальною дійсністю.

Кордони між образотворчими і необразотворними мистецтвами досить умовні, що у одному з них можуть використовуватися образи та прийоми іншого.

3) Термінологічна робота «Образотворче мистецтво та його види».

Вчитель. Образотворче мистецтво багатолике і різноманітне. До XIX століття трьома головними видами мистецтв вважалися архітектура (архітектура), скульптура (скульптура) і живопис. А до кінця XIX століття зі службового та допоміжного перетворився на окремий та цілком самостійний ще один вид мистецтва – графіка (малюнок, гравюра, літографія).

Скульптура – ​​це мистецтво, яке без вагань можна назвати образотворчим: вона справді зображує людей, тварин, різні предмети. Є в неї щось спільне з архітектурою: її головне виразне засіб – об'ємна форма, і вона також виготовляється з твердих та довговічних матеріалів – дерева, каменю, металу.

Живопис – найбагатший та повнокровний вид образотворчого мистецтва, що має широкі та різноманітні засоби вираження. У цій неосяжній галузі мистецтва художники дуже часто обирають якісь свої улюблені мотиви та теми. Один любить писати портрети, інший захоплений пейзажами, третій – зображенням історичних, військових чи побутових сцен. Така спеціалізація образотворчого мистецтва називається розподілом на жанри.

Графіка – це поняття включає дуже широке та різноманітне коло діяльності художників. З графікою, на відміну живопису, ми зустрічаємося скрізь і всюди. Ілюстрації в книзі, замальовки та карикатури в газеті, плакати на вулиці – це все твори художників-графіків.

4) Поняття про необразотворчі види пластичного мистецтва.

Вчитель. До невиразних видів пластичного мистецтва належить декоративне мистецтво.

Декоративним мистецтвом називають створення практично корисних речей, що володіють естетичними якостями, що тішать наше око своєю красою. Це мистецтво за своєю природою схоже на архітектуру: у ньому сплавляються користь і краса. Декоративне мистецтво особливо тісно пов'язане із народною творчістю. До творів такого мистецтва належать меблі, килими, посуд, інші предмети домашнього вжитку, іграшки.

Декоративне мистецтво кожного народу має особливості, пов'язані з національним характером, своєрідністю історії, життєвого устрою, побуту, трудової діяльності.

Російське національне декоративне мистецтво надзвичайно різноманітне. Його не можна уявити без палехської, федоскинської лакової мініатюри, хохломського та городецького розпису, димківської та богородської іграшки, гжельської порцеляни, хохломської та тобольської різьбленої кістки, вологодського мережива, ростовської фініфті та багатьох інших видів народного декоративного.

Розпис художній – вид монументально-декоративного та декоративно-ужиткового мистецтва, в якому зображення на поверхню наносяться пензлем або іншим інструментом, що його замінює.

Розпис розрізняють:

За родами образотворчого мистецтва: декоративна, мініатюрна, монументальна;

По образотворчому початку: орнаментальна, пейзажна, сюжетна, квіткова та ін;

За художніми промислами: городецька (м. Городець Нижегородської області), димківська (слобода Димкове, м. Кіров), уральська; народний розпис;

За оцінкою глядачів: чудова, виразна, чудова, неповторна, оригінальна, унікальна, ефектна та ін;

За образністю художньої мови: багата, помітна, ошатна, святкова, скромна, соковита.

Розпис іграшки - це справді художня творчість. Кожне барвисте поєднання, кожен орнамент народжуються безпосередньо на момент роботи, як наслідок творчої фантазії художника. Колір доповнює та органічно завершує пластичний образ. (. Цитата за кн.: Димківська іграшка: зі зборів Музею народного мистецтва та Загірського музею іграшки. – М., 1970. – С. 5.)

Розписом називають композиції на поверхні стіни, стелі, склепіння; у декоративно-ужитковому мистецтві – на поверхні художніх виробів.

Розпису можна надати будь-яку особливість (блиск, декоративність).

Розпис можна виконати, нанести, здійснити, покрити чимось (глазурью); обробити, покрити, прикрасити предмети розписом, реалізувати, оспівати, відтворити, з'явитися, розвинути, побачити що-небудь у якомусь розписі.

Розпис виділяється чимось; зображує щось; вражає чимось; складається з чогось (з орнаменту, будь-яких фігур); виглядає будь-яким чином (у русі); привабила, прикрасила щось, пройнята, відзначена якими-небудь особливостями: декоративна; оригінальна; проста; своєрідна та ін.

Дизайн – це мистецтво художнього проектування, перетворення машин просто корисних на машини та корисні, та красиві. Зовнішня краса, що підкреслює технічні переваги та призначення предмета, досягається спільною працею інженера-конструктора та художника-дизайнера.

Архітектура завжди була найголовнішим із пластичних мистецтв. Про нас найбільшою силоювисловлювала ідеї епохи та визначала стиль інших образотворчих мистецтв свого часу – скульптури та живопису. Це й найдовговічніше мистецтво: єгипетські піраміди або стародавні храми американських індіанців дійшли до нас, простоявши багато тисячоліть.

Водночас нам часто важко сприймати архітектуру як мистецтво. По-перше, дуже багато її відрізняє від скульптур і картин - вона нічого не зображує і нічого не відтворює. По-друге, з архітектурою ми спілкуємося щодня та щогодини – живемо, навчаємось та працюємо в архітектурних спорудах. Архітектура – ​​це особливий вид людської діяльності, де сплетені воєдино техніка та мистецтво, користь та краса.

І хоча архітектура прямо нічого не зображує і не відтворює, вона є мистецтвом, мабуть, найбільш виразним із усіх видів образотворчого мистецтва, найбільш здатним діяти на наші почуття.

Кожна споруда, кожна споруда, створена обдарованим архітектором, має свою особу, в неї вкладено особливий настрій.

Архітектура може бути суворою і навіть похмурою, величною і спокійною, тривожною та напруженою, патетичною та радісною.

5) Розмова за представленими творами пластичного мистецтва.

Запитання та завдання:

Визначте вид пластичного мистецтва кожного із представлених творів.

Назвіть характерні риситого чи іншого виду пластичного мистецтва на конкретному творі

5. Актуалізація знань.

Вчитель. Сьогодні ми згадаємо основні прийоми роботи олівцем та фарбами. Пропоную вам розповісти у малюнку про ваші яскраві літні враження.

Який жанр образотворчого мистецтва ви при цьому оберете? Від чого це може залежати?

Учні. Від характеру наших спогадів, творчого задуму того, що хочемо зобразити.

Вчитель. Це може бути і натюрморт з дивовижними ягодами, що виросли у вас на дачі, і чудовий пейзаж, що запам'ятався вам під час подорожі, і чарівний портрет нового друга, в якому будуть помітні ваші почуття по відношенню до нього.

Головне - малюнок повинен передати ваші відчуття, настрій від минулого літа.

Фізкультхвилинка

Виконання вправ:

1) Вихідне становище – стоячи, руки опущені вниз. На рахунок "раз" - підняти руки нагору, потягнутися; на рахунок «два» - повернутись у вихідне положення (повторити 5-6 разів).

2) Вихідне становище – стоячи, руки опущені вниз. На рахунок «раз» - підняти праву руку нагору, ліву ногу відставити назад, прогнутися; на рахунок «два» - повернутися у вихідне становище; на рахунок «три» - підняти ліву руку нагору, відставити праву ногу, прогнутися; на рахунок «чотири» - повернутись у вихідне положення (повторити 5-6 разів).

3) Дамо відпочити очам. Сидячи, повільно переводити погляд із підлоги на стелю і назад (голова нерухома; повторити 8-12 разів).

6. Практична робота.

1) Виконайте малюнок на вільну тему фарбами або олівцем.

Під час практичної роботи вчитель робить цільові обходи, контролює організацію робочого місця, правильність виконання прийомів роботи, її обсяг та якість.

2) Складіть та запишіть 3-4 пропозиції про ті твори народного декоративного мистецтва, які роблять у вашій місцевості (які бачили у музеях чи вдома, у себе чи у знайомих).

7. Підсумок уроку.

1) Виставка малюнків учнів.

2) Узагальнююче опитування:

Що нового ви дізналися на уроці?

Ким ви хочете стати після закінчення школи?

Чи потрібне вам знання образотворчої грамоти? Якщо так, то чому?

Чого ви найбільше хочете навчитися на уроках образотворчого мистецтва?

Як ви вважаєте, чи може вміння малювати, розуміти образотворче мистецтво, знання історії мистецтва допомогти вам у вивченні інших шкільних предметів?

З якою думкою ви погодилися б чи не погодилися? Відповідь аргументуйте.

На дошці:

1) Захоплюватися образотворчим мистецтвом сьогодні несучасно.

2) Розуміти і цінувати мистецтво має будь-яка людина, що поважає себе.

3) Цілком не важливо, як хто ставиться до мистецтва. У житті це мало кому знадобиться, тому за великим рахунком нічого не означає.

4) Інтелектуальна, освічена людина не може бути байдужою до мистецтва. Людина без мистецтва – ніщо.

Домашнє завдання: зібрати інформацію на тему уроку; підготувати повідомлення про один із видів мистецтва.

Твори образотворчого мистецтва створює художник – це професія робота художника – це творчість творчість – це сприйняття та розуміння мистецтва сприйняття та розуміння – це глядач, який переймає досвід почуттів інших людей, досвід багатьох поколінь та своїх сучасників.


Види образотворчого мистецтва Тимчасові – сприймаються послідовно від початку до кінця, тобто протягом часу. До них відноситься музика і література Просторові або пластичні - мають видиму форму і пов'язані з матеріальним середовищем, виглядом людей і предметів. До них відноситься живопис, графіка, скульптура, архітектура, дизайн, народне та декоративно-прикладне мистецтво


Просторові чи пластичні види мистецтва Види мистецтва мають різне призначення у житті людей, отже вони різні художні засоби та можливості. Тим самим, просторові види мистецтва поділяються на три групи: 1. Конструктивні 2. Декоративні або декоративно-прикладні 3.


Конструктивні види мистецтва – це архітектура і дизайн, тобто мистецтва художньої споруди. Вони створюють та організують просторово-предметне середовище нашого життя, але при цьому нічого не зображають. Це мистецтво виразної форми. Через організацію просторових форм дизайн та архітектура виражають та будують наші почуття.










Сама назва походить від слова декор – прикрашати. Людина з найдавніших часів прикрашає себе, свої будівлі та речі, використовуючи ритмічні візерунки, різні знаки та символи. Орнамент зародився на зорі людства: він грав роль заклинання, оберегу. І сьогодні людина відокремлює за допомогою прикрас свята від буднів, значне від повсякденного, ошатне від повсякденного. За допомогою прикрас ми в нашому житті показуємо, хто є хто, свої ролі, риси характеру, наміри і цим організуємо наше спілкування.








Образотворчі види мистецтва - основа образотворчої майстерності художника. Образотворчі види мистецтва мають на меті художнє пізнання і формування наших образних уявлень всього навколишнього світу. Люди завжди зображають те, що їх хвилює, що їм цікаво, про що вони думають, чого прагнуть. Образотворчі види мистецтва – це живопис, графіка, скульптура.














Художні матеріали Для образотворчого мистецтва існують спеціальні художні матеріали: 1.Живописні – акварельні та гуашеві фарби, темпера, масло, 2.Графічні – олівці, крейда, вугілля, сангіна, фломастери, ручки, туш та перо 3.Скульптурні – дерево, метал, каміння



Вчитель. Світ мистецтва багатий і складний. Ми розглядаємо мальовничі полотна та статуї, слухаємо симфонії, читаємо романи та поеми, зупиняємось перед величними будівлями, стежимо за рухами танцюристів, сприймаємо театральні спектаклі та кінофільми. І всі ці дуже різні, начебто несумісні явища позначаються одним словом- мистецтво.

Мистецтво (від старослов'янського іскоусити) - це художня творчість загалом. Коли говорять про види мистецтва, мають на увазі різні твори, які можуть бути об'єднані за якоюсь головною та загальною для них ознакою. Наприклад, якщо заходить мова про архітектуру, то маються на увазі твори всіх її типів та призначень: палаци та храми, заводи та житлові будинки, хати та кіоски.

2.Ознайомлення із пластичними видами мистецтва.

Вчитель. Для позначення образотворчих мистецтв іноді використовують термін, «пластичні мистецтва».

Пластичні мистецтва (просторові)- ті види мистецтва, твори яких існують у просторі, не змінюючись і не розвиваючись.

Пластичні мистецтва прийнято розділяти на образотворчі та необразотворчі. До перших відносять живопис, скульптуру, графіку, монументальне мистецтво, фотомистецтво. До других-архітектуру (конструктивне), декоративно-ужиткове мистецтво та дизайн.

3.Термінологічна робота «Образотворче мистецтво та його види».

Скульптура - Зображує людей, тварин, різні предмети. Є в неї щось спільне з архітектурою: її головний виразний засіб. об'ємна форма, і вона також виконується з твердих та довговічних матеріалів-дерева, каменю, металу.

Живопис - Найбільш багатий і повнокровний вид образотворчого мистецтва, що має широкі та різноманітні засоби вираження. Живопис «говорить» мовою кольору.

Графіка - Головне виразне засіб графіки-лінія, штрих. З графікою ми зустрічаємося всюди. Ілюстрації в книзі, замальовки в газеті, плакати-це всі твори художників-графіків.

4. Незображувальні види пластичного мистецтва.

Декоративне мистецтво- Створення практично корисних речей, що володіють естетичними якостями. У цьому мистецтві сплавляються краса та користь, воно тісно пов'язане з народною творчістю.

Дизайн - це мистецтво художнього проектування, перетворення машин та предметів просто корисних на корисні та красиві.

Архітектура - мистецтво споруджувати та проектувати будівлі. Найголовніше із пластичних мистецтв. Вона з найбільшою силою виражала епохи та визначала стиль інших образотворчих мистецтв свого часу-скульптури та живопису.

Урок образотворчого мистецтва в 6 класі дає можливість познайомити учнів із пластичними видами мистецтва та їх поділом через розповідь-легенду. Ми дуже часто сьогодні вимовляємо слово «мистецтво». Етьєн Павійон говорив про мистецтво так: «Блиск царствених одягів з кокона витягти, Змусити фарбами заговорити полотна, Спіймати і втримати все те, що скороминуче, Зафіксувати в рядках і голоси і мова ...»

Завантажити:


Попередній перегляд:

Урок образотворчого мистецтва

6 клас І чверть, урок №1

(за Програмою «Образотворче мистецтво»

Б. М. Неменського 2015)

Ст. Полтавська МОУ ЗОШ №1

2016 р.

вчитель Безгласна С.Ю.

Тема: Образотворче мистецтво у сім'ї пластичних мистецтв.

Цілі: Виховувати естетично чуйну особистість, готову спілкуватися з творами мистецтва.

Познайомити учнів із пластичними видами мистецтва та їх поділом.

Виховувати підготовленого культурного глядача.

Матеріали: пошуковий зошит та будь-який образотворчий матеріал, який принесуть діти на перший урок у році.

Зоровий ряд: В. Сєров «Летючий»

Гжельське панно, О. Рублев «Трійця»

Фото розпису печери Ласко.

Фрагмент японської ширми Х. Тохаку

Ксилографія Г. Єпіфанов «До поеми Гомера»

Ю. Васнєцов «Сорока Білобока»

Сторінка із «Книги Ліндісфарн»

Д. Моор Плакат.

Фото Артеміда Версальська, Давньогрецька скульптура Муза Кліо.

Діт. роб. «Ошатний птах» - 1 кл. 2 чот. 4 урок.

Діт. роб. «Домашні тварини» – 2 кл. 2 чот. 1 урок.

Діт. роб. «Зимовий ліс» – 2 кл. 1 чот. 5 урок.

Пластилінові роб. "Царівна-Лебідь", "Попелюшка" - 2кл. 3 чот. 4 ур.

Ігрові фігурки: Майстер Прикраси, Майстер Зображення, Майстер Побудови.

Емблеми видів образотворчого мистецтва: живопис, графіка, скульптура.

I. Організаційна частина.

У кабінеті оформлена виставка дитячих робіт 1-4 класів, що представляє різні види та жанри станкового мистецтва. Протягом уроку на низку робіт буде звернено увагу.

ІІ. Введення у тему.

Легенда.

Чи могло це статися нікому не відомо, а якщо сталося, то де і коли ніхто не знає. Але події, про які зараз йтиметься, змушують замислитися.

Десь високо в горах, у важкодоступному місці, куди не кожному подорожньому дано пробратися, жила велика багатодітна родина. Сини з батьком ходили на полювання, дочки з мамою шили одяг. У сезон дружня родина обробляла землю, приручало диких звірів. У клопотах проходили рік за роком, діти дорослішали та замислювалися про своє майбутнє. Один за одним дочки та сини йшли до людей покидаючи старіючих батьків. І ось настав той день, коли на порозі, колись гамірного будинку, залишилися двоє старих та останній син. Молодий юнак, бачачи погаслий погляд своїх мами та тата, вирішив, що він не покине їх і докладе всіх зусиль, щоб зробити старість батьків не самотньою. Юнак був цікавий і працьовитий і вірив, що час допоможе йому виконати свою обіцянку.

Якось юнак вирушив на полювання. Раптом на високогір'ї зчинилася буря, і молодій людині довелося втекти в невеликій печері. Вранці він вийшов на плато, і захоплення його не було меж. Білий сніг, що випав за ніч, світився у світанкових променях Дерева та кущі, що втратили листя під поривами нічного ураганного вітру, контрастно чорніли на снігу своєю мокрою оголеною деревиною. Хлопець, якнайшвидше дістався додому, схопив холодне вугілля з вогнище і намалював на стіні нехитрого житла побачені кущі та дерева. Згодом, навичка його малюнка покращилася, і він зображував вугіллям тварин, побачених біля водопою, на пасовищі або на полюванні. Настрій батьків покращився, адже вони, як і раніше, бачили навколо себе світ, хоч і не покидали стін свого будинку.

Через деякий час юнак зауваж, що глина біля струмка має різний колір і відвари, зроблені з лісових та польових трав, фарбують поверхні у різні відтінки. Намалювавши вугіллям контур, що зацікавили його предметів, він намагався оформити малюнок різними натуральними барвниками, наносячи розчин на поверхню шматочками хутра або пучком м'якої трави. Тепер зображення, що прикрашали стіни житла, стали дуже швидко показувати навколишній світ. Юнак також займався поліпшенням конструкції предметів побуту: мелі, посуду, знарядь праці. Обов'язково прикрашаючи їх малюнками.

Час йшов. Якось юнак зайшов далеко від будинку. Біля незнайомого йому джерела він побачив, як молода дівчина набирає воду. Ця зустріч мало не змусила юнака відмовитися від своєї обіцянки. Розвивається на вітрі волосся, привітні риси обличчя незнайомки довго стояли перед очима нашого героя. Але він зібрав у кулак всю свою волю і не пішов з дому, а щоб образ коханої не стерся з пам'яті, він зняв його в камені.

Час невблаганний і швидкоплинний. Можете уявити здивування нашого героя, коли, якось, поблизу свого будинку він побачив мандрівників. Мандрівники захоплювалися творчістю юнака та пообіцяли розповісти про його майстерність усім, кого побачать на своєму шляху. Незабаром на порозі свого будинку старі батьки та молодий майстер зустрічали чергових гостей, які не поспішали йти. А через рік стукали молотки та кирки при будівництві нових будинків. Люди захотіли навчитися премудростям зображення та вирішили оселитися поруч із майстром. Так наш герой виконав свою обіцянку і зробив старість своїх батьків не самотньою. І так, десь високо в горах, у важкодоступному місці, куди не кожному мандрівнику дано пробратися, з'явилося селище майстрів-умільців, які вміють зробити світ кращим.

Про що змушують задуматися про події, описані в Легенді? (творчий процес робить людину добрішою, а світ прекраснішим)

ІІІ. Повторення пройденого.

Згадаймо, чим, на чому і з чого виконував зображення наш герой. (У міру перерахування матеріалів, йде перегляд виставки дитячих робіт та репродукцій професійних художників на дошці та у слайдах)

Вугілля - графічний матеріал - подітий. раб. «Зимовий ліс» – 2 кл. 1 чот. 5 урок.

Ф. Васильєв «Стовбур старого дуба»

Фрагмент японської ширми Х. Тохаку.

Рослинні барвники - мальовничий матеріал – дит. роб.«Ошатний птах»- 1 кл. 2 год. 4ур

Діт. раб . "Домашні тварини"- 2 кл. 2 чот. 1 урок.

Фото розпису печери Ласко.В. Сєров «Летючий»

Камінь-об'ємний матеріал-пластиліновий раб. «Царівна-Лебідь», «Попелюшка» - 2кл 3ч 4ур

Фото Артеміда Версальська..

А чи не здається вам, що юнакові допомагали Майстра? Згадаймо з курсу початкової школиМайстерів Зображення, Прикраси та Побудови. (На дошці поруч із роботами відповідно закріплюються фігурки Майстров, знайомі учням із початкової школи)

IV. Вивчення нового матеріалу.

Презентація «Види образотворчого мистецтва у сім'ї пластичних мистецтв».

Майстер Зображення допомагав юнакові освоювати графічні матеріали. (Поруч із фігуркою Майстра Зображення закріплюється табличка «Графіка», на якій єемблема цього виду ІЗО).

Графіка (від гр.grapho - пишу, малюю) - вид образотворчого мистецтва, пов'язаний із зображенням на площині. Мова графіки та основні його виразні засоби – це лінія, штрих, контур, пляма та тон. Досягти виразного малюнка можна навіть при використанні лише чорного кольору.

Запишемо в Пошуковий зошит визначення цього виду ІЗО та підкреслимо виразні засоби.

Розрізняють кілька видів графіки: станкова - це, як правило, малюнки, що мають самостійне значенняФ. Васильєв «Стовбур старого дуба»,а також друкована графіка – гравюри на металі (офорт),К. Коро «Спогад про Італію, на дереві (ксилографія),Г. Єпіфанов «До поеми Гомера»; книжкова – від окремих ілюстрацій до книжки загалом як твори мистецтва,Ю Васнєцов Сорока-Білобока,сторінка з «Книги Ліндісфарн»; прикладна – листівки , календарі, конверти;плакатна; комп'ютерна.

Майстер Прикраси (Емблема Живопису).

Живопис (від рос. живо і писати) - вид образотворчого мистецтва, що найбільш повно відображає дійсність. Головне виразне засіб живопису – колір, його здатність викликати різні почуття.

Запишемо в Пошуковий зошит визначення цього виду ІЗО та підкреслимо виразний засіб.

Живопис ділиться на станкову, при створенні якої митець користується полотном, підрамником, мольбертом - все в місці це може бути названо верстатом,В. Сєров «Летючий»; монументальну – картини на стінах будівель,Фрагмент римської мозаїки Вергілій із музами; декоративна –Гжельське панно; іконопис – А. Рублев «Трійця»; театрально-декораційна –Б Кустодієв Ескіз декораціїдо опери Н Римського-Корсакова «Снігуронька».

Майстер Побудови. (Емблема Скульптури)

Скульптура (лат. Sculpture, від sculpo – висікати, створення, пластика) – вид образотворчого мистецтва, твори якого мають тривимірний матеріальний обсяг.

Запишемо в Пошуковий зошит визначення цього виду ІЗО та підкреслимо виразний засіб

Скульптура може бути круглою – вільно розміщується у просторіФото Артеміда Версальська, Давньогрецька статуя Муза Кліо. та рельєфною в якій зображення розташовуються наплощині.

Ми дуже часто сьогодні вимовляємо слово «мистецтво». Етьєн Павійон говорив про мистецтво так: «Блиск царських одягів з кокона витягти,

Змусити фарбами заговорити полотна,

Спіймати і утримати все те, що швидко,

Які види мистецтва мав на увазі автор цих рядків? (Література, музика, театр, живопис…)

Чи можете ви пояснити значення слова "мистецтво"?

Тлумачний словник З. І. Ожегова дає таке визначення: «Мистецтво – це творче відбиток, відтворення дійсності художніх образах»

Види мистецтва, твори яких мають предметний характер, створювані шляхом обробки речовинного матеріалу та існуючі просторі – називають пластичними.

V. Закріплення

- Ми познайомилися із трьома просторовими – пластичними видами мистецтв. Чому їх так називають? (мають предметний характер)

Перерахуйте. (Живопис, графіка, скульптура)

Які види живопису (графіки, скульптури) запам'ятали?

На цьому етапі роботи можна переглянути ще раз слайди-приклади, вимовити назви творів. Доцільно, поговорити з дітьми про художні виставки, які вони відвідували, про роботи, що сподобалися і запам'яталися.Якщо у хлопців немає досвіду спілкування з творами мистецтва, то можна приступити до роботи в пошуковому зошиті. (Почати виконання домашнього завдання)

За час, відведений однією урок, запам'ятати всі особливості пластичних видів мистецтв важко. Цілий рік ми присвятимо вивченню пластичних мистецтв і для цього нам знадобляться.Діти записують матеріал, який знадобиться протягом року під час уроків ІЗО

Домашнє завдання.

Пропишіть ще раз назви пластичних видів мистецтв і напроти кожного поставте лінію, коло, літеру, … маленьке зображення, тим матеріалом, який використовує цей вид у своїй роботі. Якщо у вас виникнуть проблеми, напишіть назву цього матеріалу словом.

На узагальнюючому уроці в чверті, можливо, комусь із вас вдасться продемонструвати своєрідну інформаційно-ілюстративну сторінку, створену за допомогою марок, вирізок із журналів, в якій будуть представлені пластичні мистецтва та їхні види.

На тему «Пластичні мистецтва та їхні види» можна підготувати кросворд, який розгадуватимуть ваші однолітки з паралелі.


Сподобалась стаття? Поділіться з друзями!
Чи була ця стаття корисною?
Так
Ні
Дякую за ваш відгук!
Щось пішло не так і Ваш голос не було враховано.
Спасибі. Ваше повідомлення надіслано
Знайшли у тексті помилку?
Виділіть її, натисніть Ctrl+Enterі ми все виправимо!