Мій город

Заняття з розвитку мовлення з іграшками. Конспект заняття з розвитку мови «Іграшки. Корекційно – освітні цілі

Заняття з розвитку мови на основі ознайомлення з навколишнім світом

Тема: "Іграшки в гостях у хлопців"

Лексична тема: Іграшки.

Цілі: I . Навчальні:

    Активізувати та розширювати словниковий запас на тему «Іграшки».

    Вправляти у вживанні множини та зменшувальні форми, назв квітів.

    Закріпити розуміння прислівників, що виражають просторові відносини: ліворуч, праворуч, посередині, навколо, між, внизу, вгорі

    Формувати правильну вимову звуку «Б» (твердого та м'якого).

    Вправляти в умінні класифікувати предмети та визначати зайвий предмет.

    Уточнення знання синього та жовтого кольору.

ІІ. Корекційно-розвиваючі:

    Розвивати зв'язне мовлення: вміння складати пропозицію з 2-х слів, називаючи себе та свої улюблені іграшки.

    Розвивати зорову та слухову увагу.

    Розвиток мислення, вміння відгадувати загадки.

ІІІ. Виховна:

    Виховувати дбайливе ставлення до іграшок.

Обладнання:

Іграшки (ляльки, машинки, м'ячі, конструктор, м'які іграшки, музичні іграшки, солдатики, матрьошка, паровоз тощо); кошик із прив'язаними до її ручки повітряними кулями; картки "Що зайве"; маленькі матрьошки, різнокольорові листи картону з наклеєними на них жовтими та синіми колами.

Хід заняття:

    Організаційний момент.

Розмова

Ти любиш ходити у гості? А до кого ти ходиш у гості? А подобається тобі, коли гості приходять до вас додому? Чому? Сьогодні до нас гості прибули іграшки. Зустрічай їх. (Вноситься великий кошик з іграшками та з прикріпленими до ручки кошика повітряними кулями).

А як треба вітати гостей? Доброго дня, ми вам дуже раді, проходьте будь ласка!

2. Дидактична вправа "Давай познайомимося"

Давай зіграємо в гру-знайомство. Потрібно назвати своє ім'я та прізвище та сказати, якими іграшками ти найбільше любиш грати. Наприклад: «Мене звуть Наталія Юріївна. Я дуже люблю грати з м'ячем та конструктором». А тепер ти представься нашим гостям.

Дидактична вправа «Назви іграшку»

Зараз ти братимеш собі по одній іграшці. Тільки обов'язково назви, яку іграшку ти взяв(ла). («Я взяла м'яку рибку».)

Дидактична гра "Четвертий зайвий"

На цьому малюнку зображені предмети. Порахуйте, скільки їх. Чотири. Але один із них зайвий. Який? Чому? Усі предмети – це іграшки, а один – не іграшка (предмет посуду, меблів, інструменту, навчальна приналежність, продукт харчування, рослина тощо)

Запропонувати дитині ще 3-4 демонстраційні варіанти

виконати самостійно.

Дидактична вправа «Великий – маленький»

Ти знаєш, що іграшки бувають і великі, і маленькі. Давайте пограємо. Дитина за допомогою педагога розповідає про іграшку, складає пари: "Велика - риба, а маленька - рибка". Великий солдат – маленький солдатик. Велика лялька – маленька лялечка. Великий м'яч – маленький м'ячик. Велика машина – маленька машинка. Великий заєць – маленький зайчик. Великий барабан – маленький барабанчик. Великий паровоз - маленький паровозик. Велика матрьошка - маленька матрьошка.

Фізмінутка «Заводні іграшки»

Щось ми засиділися. Давай пограємо, ручки-ніжки потренуємо.

Подивися, у магазині

Всі іграшки на вітрині: (Широко розвести руки убік)

Заводні зайчики, Лялечки та м'ячики, (Повороти вправо-вліво з витягнутими руками)

Пухнасті кошенята,

Матрьошки, ведмежата –

Всі на поличках сидять, (Присісти)

З нами пограти хочуть. (Стрибки)

Ось солдатики стоять, (І. п.: стійка смирно)

Починається парад!

Раз два три чотири п'ять -

Починаємо ми крокувати. (Маршують)

Ось тікають машини,

Шурхають своїми шинами. (Руки перед грудьми «крутять кермо». Дробне тупання)

Жовті та червоні –

Усі такі різні.

Зайчики грають,

Лапкою вдаряють. (Легкі стрибки з хлопками у долоні)

Ведмежа взяло гармошку,

Пограти вирішив трошки, (Імітація гри на гармошці із пружинкою)

Раз два! Поворот… (Повороти)

Він танцює та співає. (Сказати: «ыыыыыыы»)

Гей, швидше подивися:

Ляльки танцювати пішли, (Руки трохи відвести в сторони і розвернути долонями назовні)

Ніжки виставляють,

У гості запрошують. (Почергове виставляння ніг на п'яту)

Усіх красивих паровозів: (Імітація руху паровоза)

Дві труби та сто коліс.

Ну, а їдуть у ньому іграшки - (Сказати: "ту-туууууу")

Ляльки, зайчики, петрушки.

Дидактичні вправи «Чого не стало» та «Що змінилося».

Подивися на ці іграшки (5-6 штук) і постарайся запам'ятати. А тепер зарийте очі. (Педагог прибирає одну іграшку). Відкрий очі, подивися і скажи, якої іграшки не вистачає. (Проводиться 2-3 рази, а потім іграшка не забирається, а переставляється. Діти відповідають на запитання: "Що змінилося").

Дидактична вправа «Один – багато»

Добре, коли іграшок багато: всім вистачає, можна вибрати. Давай пограємо у гру. З однієї іграшки словами робитимемо багато.

Наприклад: "Одна рибка - багато рибок". (Дитина називає єдине і множинасвоєї іграшки).

Дидактична гра «Постав іграшку в потрібне місце»

Давай візьмемо листи картону і покладемо перед собою і візьми до рук маленьку матрьошку. (Поки дитина готується до роботи, педагог запитує у нього, якого кольору аркуш картону).

Слухай уважно та виконуй. Матрьошка встала між двома колами. Матрьошка пішла вліво. Матрьошка встала біля жовтого кола. Матрьошка вирушила праворуч. Матрьошка спустилася вниз. Матрьошка встала посередині аркуша. Матрьошка пішла вгору.(Педагог допомагає, спрямовує, пояснює).

Дихальна гімнастика «Повітряна куля»

Дитині пропонується зрушити кулю, плавно видихаючи ротом повітря. Потім різким та потужним видихом. Можна запропонувати загнати кулю у ворота (будівля будівельного матеріалу або конструктора «Лего»).

Дидактична вправа «Барабан»

Ти знаєш, що бувають музичні іграшки. У музичній залі є музичні іграшки? Барабан, бубон, дудка, гітара тощо.

Давай пограємо у гру «Барабан».

Бум-бум, тра-та-та!

Барабан гримить із ранку.

Приготуй вказівні пальчики – «барабанні палички», зараз барабанитимемо ними по столу і говоритимемо: «Бам-бам-бам». "Бім-бім-бім". "Бум бум бум". "Бем-бем-бем". "Бом-бом-бом". "Бюм-бюм-бюм".

Малювання «Розфарбуй іграшку»

А зараз ми прикрашатимемо іграшки, щоб вони були красиві і з ними захотілося пограти. Я загадуватиму загадку, а ти відгадуватиму і зафарбовуватиму цю іграшку.

Загадки про іграшки :

Б'ють його рукою та палицею,

Нікому його не шкода.

А за що бідолаху б'ють?

А за те, що він одягнений! (М'яч)

На одній нозі крутиться,

Безтурботна, весела

У строкатій спідниці танцівниця Музична...? (Юла)

Легкий, круглий, але не м'яч,

І не стрибає він стрибати.

На мотузку висить,

Позіюсь - полетить. (Повітряна куля)

Звір смішний зшитий з плюшу:

Є й лапи, є й вуха.

Меду дай йому трохи

І влаштуй йому барліг. (Ведмідь)

Зростанням різні подружки, не схожі один на одного,

Всі вони сидять один у одному, а лише одна іграшка. (Матрьошка)

Кудрі золоті,

Рожеві губки.

Що це все означає?

Донька, а не плаче;

Спати покладеш - Буде спати

День і два, і навіть п'ять. (Лялька)

Дитина розмальовує картинки за допомогою педагога

    Підсумок заняття

На цьому наше заняття закінчено. Зараз ти можеш погратись із іграшками. Розкажи, будь ласка, як треба грати, щоб іграшки не зламалися і ще довго радували хлопців.

Чи не кидати їх на підлогу, на них можуть наступити. Чи не кидатися іграшками. Після гри класти на місце.


Конспект заняття з розвитку мови

«Улюблені іграшки» За віршами А.Л. Барто

Цілі:
Освітні;

- продовжувати розвивати інтерес до віршів А. Барто;
- розширювати та збагачувати словник;
- продовжувати вчити осмислювати, що таке добре та що таке погано;
Корекційні;
- закріпити узагальнююче поняття «іграшки»;
- формувати навички словотвору іменників зі зменшувально-пестливими суфіксами.
Виховні;
- вчити уважно, вдумливо слухати, відповідати на запитання щодо тексту;
- виховувати дбайливе ставлення до іграшок.
Розвиваючі;
- розвивати пам'ять, мислення, уяву, зорове сприйняття;
- будити дітей до вирішення проблемних ситуацій, виконувати прості доручення з іграшками самостійно чи з допомогою вихователя.
Матеріал до заняття:іграшки: заєць, ведмідь, конячка, вантажівка з кошеням, лялька з м'ячиком, тазик з водою.
Попередня робота:заучування віршів А. Барто, бесіда "Мої іграшки".
Хід заняття
Діти встають у коло. Під покривалами заховані іграшки.
Хлопці, сьогодні до нас прийшли гості, давайте привітаємось з ними та подаруємо нашим гостям нашу улюблену пальчикову гру.
ГОСТІ
До Каті гості прибігли, (біжимо пальчиками однієї руки по долоні іншої руки)
Всі один одному руки тиснули.
Привіт Жора, (з'єднуємо великий та вказівні пальчики)
Привіт Жанно, (великий та середній)
Радий Сергій, (великий та безіменний)
Рада Сніжана. (Великий і мізинець)
Чи не хочете пиріжок? (Долошки складаємо разом)
Може коржик, (показуємо 2 відкриті долоні)
Іль ріжок (2 кулачки ставимо один на одного)
Ось драже вам на доріжку, (пальчиком тицяємо у відкриту долоню)
Ви беріть потроху (кілька разів згинаємо долоні в кулачки)
Всі струснули швидко крихти
І заляскали в долоні!
Сідають на стільчики
Хлопці, а ви любите сюрпризи? Подивіться, тут сховалися іграшки, а які ви маєте відгадати. Послухайте першу загадку:
Швидше вітру я скачу,
Цок-цок, копитами стукаю,
Я голосно ""іго-го"" кричу,
Сідай на спину – прокачаю! (Коника)
Правильно, це конячка. Подивіться, яка конячка. Гарна? Як «каже» конячка? Давайте разом скажемо іг-го-го. Як цокає? Яка конячка? Що ви бачите у конячки?
(Діти разом з вихователем розглядають конячку і називають хвіст, гриву, вуха, копита, очі і т. д. Потім вихователь пропонує згадати вірш про конячку.)
Я люблю свого коня,
Причешу їй шерстку гладко,
Гребінцем пригладжу хвостик
І верхи поїду в гості.
Хлопці, у цьому вірші добрий господар? Чому ви так вирішили? (Відповіді дітей)
А зараз послухайте таку загадку.
Цей звір живе лише вдома.
З цим звіром усі знайомі.
У нього вуса, як спиці.
Він муркає пісню співає.
Тільки миша його боїться.
Вгадали? Це кіт)
Дістаємо кота. Описуємо кота. Наслідуємо як нявкає і муркоче.
Світло горить, мотор гуде
На колесах шини
Дорогою лихо мчить
Нас у собі... (машина)
Дістаємо машину. Як гуде, сигналить.
Згадаймо вірш про машину і кота.
Ні даремно ми вирішили
Прокотити кота у машині.
Кіт кататися не звик,
Перекинула вантажівка.
А що ще можна возити у вантажівці? (Відповіді дітей)
Ой, дітлахи, мені почулося чи насправді хтось плаче у нас в умивальній кімнаті? Давайте підемо, побачимо.
(Разом йдемо в умивальну кімнату, а там лежить зайчик замотаний у рушник)
Хлопці, що ж це за господиня кинула тут зайчика?
Давайте його заберемо із собою.
Може, хтось із вас це зробив?
Описуємо зайчика
Дітки, а ми знаємо вірш про зайчика?
Давайте його прочитаємо, може, нашому зайчику тепліше стане?
Зайчика кинула господиня -
Під дощем залишився зайчик.
З лави злізти не міг,
Весь до ниточки промок.
Хлопці, скажіть мені, будь ласка, хороша господиня у цього зайчика. Хіба ж можна залишати свої іграшки на вулиці? А кидати їх? Як нам допомогти зайчику, щоб йому стало веселіше і тепліше? Давайте пограємо з ним. (Встаємо в коло)
Фізкультхвилинка.
Зайчик сіренький сидить (Сідаємо)
І вухами ворушить. (Підносимо руки до голови і ворушимо)
Ось так, ось так
Він ворушить.
Зайчику холодно сидіти,
Треба лапочки погріти. (плескаємо в долоні)
Ось так, ось так
Треба лапочки погріти!
Зайчику холодно стояти,
Треба зайчику поскакати. (стрибки)
Ось так, ось так
Треба зайчику поскакати!
Зайчика вовк злякав!
Зайчик тут же втік!
Подивіться хлопці, який зайчик став веселим! Він каже вам усім «Спасибі».
Наступна загадка.
Бурий він і клишоногий,
Ловить рибу потужною лапою.
А ще він любить мед!
Хто сластену назве? (Ведмідь)
Діти відгадують іграшку та розповідають про нього. Який ведмедик, що є у ведмедика. Діти називають частини тіла. Вихователь пропонує поричати як це робить ведмідь. Потім пропонує розповісти вірш про ведмедика.
Впустили ведмедика на підлогу,
Відірвали ведмедику лапу.
Все одно його не кину -
Тому що він добрий.
Хлопці, ведмедику лапку відірвали – це добрий чи поганий вчинок. А те, що дівчинка не хоче кидати ведмедика – це добре чи погано?
Дітки наші іграшки ще не закінчилися
Слухайте таку загадку:
Його штовхають, а він не плаче
Його кидають, а він скаче.
Що це? Правильно, це м'ячик.
Подивіться який він гарний, якого кольору? А який формою? А він великий чи маленький? (Проводимо експеримент із м'ячем. У тазику з водою м'яч не тоне, уточнюємо ознаки м'яча: легкий, гумовий, круглий.
А віршик про м'ячик знаєте? Давайте прочитаємо його!
Наша Таня голосно плаче:
Впустила в річку м'ячик.
- Тихіше, Танечко, не плач:
Не втопиться в річці м'яч.
Молодці! Усі добре розповіли вірші. Як сказати одним словом: конячка, ведмедик, літак, м'ячик, машинка, лялька. (Іграшки)
Хлопці, а давайте скажемо, хто ж написав всі ці вірші про іграшки. (Агнія Львівна Барто)
Діти, скажіть, можна рвати іграшки? (Не можна)Чому не можна? (Їм боляче. Вони теж ображаються)
Хлопці, чи можна залишати іграшки на вулиці? (Ні. Іграшок не залишиться.)
Хлопці, а як грають машинкою, щоби вона не ламалася? (Треба її катати за мотузку, не можна лягати на машинку)
Хлопці, щоб наші іграшки завжди були гарними, що треба робити? (Мити, розчісувати)
Діти, необхідно берегти іграшки: треба грати обережно, щоб вони не падали. А якщо впадуть, що може статися? (Можуть зламатися, розбитися)Давайте ласкаво назвемо іграшки. (лялька-лялечка, м'яч-м'ячик, заєць-зайчик, ведмедик-мішенька, машина-машинка, кінь-конячка)
На цьому заняття закінчилося, дітки давайте попрощаємось із нашими гостями, а самі пограємось з нашими новими іграшками.

Ціль: відпрацювання вміння утворювати прикметники; співвідносити іменники з прикметниками у роді, числі, відмінку;

Розширення та систематизація словникового запасу;

Словник: гумовий, залізний, скляний, картонний, пластмасовий;

Виховувати дбайливе, доброзичливе ставлення до іграшок; привчати хлопців прибирати за собою іграшки на місце.

Завантажити:


Попередній перегляд:

Конспект заняття з розвитку мови на тему «Іграшки» середній групі

Безпосередня освітня діяльність

Тема: Іграшки.

Ціль : відпрацювання вміння утворювати прикметники;

співвідносити іменники з прикметниками у роді, числі, відмінку;

Розширення та систематизація словникового запасу;

Словник : гумовий, залізний, скляний, картонний, пластмасовий;

Виховувати дбайливе, доброзичливе ставлення до іграшок;
привчати хлопців прибирати за собою іграшки на місце.

Обладнання : картинки із зображенням іграшок; чудовий мішечок з іграшками; лялька Машенька; іграшки: зайчик, дзиґа, кораблик, змій, ліхтар, Ведмедик з бантиком (для краси).

Хід Безпосередній освітній діяльності

1. Організаційний момент (завдання дітям).

Уламкові картинки –скласти з частин картинку та назвати її.

Хлопці, як ви думаєте, про що ми сьогодні говоритимемо? Про іграшки. Всі іграшки виготовлені з різних матеріалів. І ось сьогодні ми говоритимемо, з чого зроблені іграшки та які вони.

2. Вивчення нового матеріалу.

Гра: Чудовий мішечок.

Діти на дотик дістають іграшки та називають їх; потім визначають матеріал з якого виготовлені.

Що ти дістав? - М'ячик.

Із чого він зроблений? - З гуми.

Значить м'ячик який? - Гумовий м'ячик.

Запитаннями уточнюються відповіді: гумовий м'ячик; скляна кулька; дерев'яний кубик; залізний солдатик; пластмасовий совочок; картонна рибка. Важливо стежити, щоб діти давали повні відповіді.

Гра: Допоможемо ляльці Машеньці.

З'являється сумна лялька Машенька

Чому Машенька така невесела, така сумна? Усі її іграшки втекли, бо вона не знає, з чого вони зроблені. Допоможемо Машеньці. Треба знайти іграшки та назвати з чого вони зроблені та які вони.

Діти знаходять іграшки в ігровому куточку та повертаються до вихователя. Треба назвати іграшку та сказати, яка вона. (У мене хутряний заєць; залізна дзиґа; синій корабель; гарний Ведмедик; великий змій).

Машенько, ти запам'ятала? Назви сама, з чого виготовлені іграшки?

Діти, правильно відповіла Машенька?

А чому не правильно?

Вона не назвала матеріал, не сказала з чого зроблено іграшки.

Давайте ще раз пригадаємо, які іграшки у Машеньки та з чого вони зроблені.

Діти відповідають, використовуючи відносні прикметники.

3. Фізкультхвилинка.

Хлопці, вас завели ключем, ви заводні ляльки (діти ходять, зображуючи заводних ляльок). А тепер ви зайчики (діти стрибають, наслідуючи зайчиків). А тепер ви ведмеді (наслідування). А тепер лисички (наслідування). А тепер усі м'ячики великі та маленькі; хлопчики великі, а дівчатка - маленькі м'ячики; і вони стрибають по-різному великі – високо, маленькі – нижчі (потім змінилися: дівчатка стали великими м'ячиками, а хлопчики – маленькими).

4. Закріплення матеріалу.

Гра: Магазин іграшок.

Діти розглядають іграшки на поличці.

Ігрові дії: діти виходять і купують іграшку, що сподобалася. Умова: купувати лише іграшки, зроблені з одного матеріалу. Спочатку купують дерев'яні іграшки. Треба назвати її, сказати, яка вона, з чого зроблена іграшка.

Я купив дерев'яну ложку. Я купив дерев'яну матрьошку. Я купив дерев'яну конячку. Я купив дерев'яний кубик.

Дерев'яні іграшки скінчилися, всі розпродані. А зараз продаються гумові іграшки. Потім у продаж надходять пластмасові іграшки. Потім сталеві.

Вихователь просить дітей допомогти, навести лад у магазині та розставити іграшки на полиці, діти розставляють іграшки, класифікуючи їх.

- Молодці, хлопці, ви сьогодні добре поводилися в магазині іграшок, обережно грали з ними, акуратно розставляли іграшки по поличках.

Рефлексія: Діти вам сподобався магазин іграшок? З якими іграшками було найцікавіше грати?

5. Підсумок.

Заключна розмова.

Хлопці, які іграшки та з яких матеріалів ви ще знаєте?

Так, хлопці ви сьогодні дізналися багато цікавого про іграшки, весело та дружно грали з різними іграшками.

Педагог вихваляє дітей за уважність, за повні відповіді.


«Мої улюблені іграшки»

Програмні завдання:

Освітні : розширювати словниковий запас дітей, розвивати зв'язкову мову Закріплювати вміння описувати іграшку. Формувати вміння знаходити предмет, орієнтуючись на його ознаки та дії.

Розвиваючі: розвивати вміння використовувати у розмові накопичені знання. Розвивати зорову та слухову увагу, дрібну моторику рук.

Виховні : виховувати дбайливе ставлення до іграшок, чуйність, вміння слухати одне одного

Попередня робота:

Читання та розучування віршів, бесіда "Моя улюблена іграшка". Розгадування загадок. Сюжетно-рольові ігри «Магазин іграшок», «Дитячий садок».

Обладнання:

Іграшки (ляльки, машинки, м'ячі, конструктор, м'які іграшки, музичні іграшки, солдатики, матрьошка, паровоз тощо); картки "Що зайве".

Хід заняття:

Вихователь: Хлопці, ви любите ходити у гості?

Діти: Так, любимо.

Вихователь: До кого ви ходите у гості? А чи подобається вам, коли гості приходять до вас? Чому? Хто приходив до вас у гості? Але гостей треба вміти зустрічати. Ви чуєте, хтось стукає, може, до нас прийшли? Сьогодні до нас у гості прибули іграшки із сусідньої групи. Зустрічайте їх. (Вноситься великий кошик із іграшками).

Вихователь: Як потрібно вітати гостей?

Діти: Доброго дня, ми вам дуже раді, проходьте, будь ласка!

Дидактична вправа "Давай познайомимося".

Вихователь: Хлопці, давайте знайомитись. Потрібно назвати своє ім'я та сказати, якими іграшками ви найбільше любите грати. Наприклад: «Мене звуть Лариса Миколаївна. Я дуже люблю грати з конструктором та м'ячем». А тепер ви представтеся нашим гостям.

Діти називають себе та свої улюблені іграшки.

Вихователь: Молодці, хлопці. Пропоную вашій увазі наших гостей.

Гра «Вгадай іграшку»

Перший варіант Дорослий показує дитині 3-4 іграшки, а дитина повинна їх назвати. Треба відразу навчити дитину правильно називати предмет: «Це… заєць (лисиця, каченя)».

Другий варіант Дорослий розповідає про кожну іграшку, називаючи зовнішні ознаки: «Це м'яка іграшка Вона сіра. Хвост короткий, а вуха довгі. Любить морквину, стрибає вправно». Аналогічно описуються інші іграшки, дитина називає їх

Вихователь показує картинки із зображенням предметів.

"Четвертий зайвий".

Хлопці на цій картинці зображені предмети. Один із них зайвий. Який? Чому? Усі предмети – це іграшки, а один – не іграшка (предмет посуду, меблів, інструмент, продукт харчування, рослина тощо)

Дидактична гра

Вихователь: Ви знаєте, що іграшки бувають і великі, і маленькі. Давайте пограємо. Кожен із вас розповість про свою іграшку: «Велика – риба, а маленька – рибка».

Велика лялька – маленька лялечка.

Великий м'яч – маленький м'ячик.

Велика машина – маленька машинка.

Великий заєць – маленький зайчик.

Великий барабан – маленький барабанчик. Дидактична вправа «Великий – маленький»

Вихователь : Хлопці, щось ми засиділися Давайте пограємо, ручки-ніжки потренуємо.

Вийшов зайчик
Вийшов зайчик погуляти. Почав вітер затихати. (Ходьба на місці.)
Ось він скаче вниз схилом, забігає в ліс зелений.
І мчить між стовбурів, серед трави, квітів, кущів. (Стрибки на місці.)
Зайчик маленький втомився. Хоче сховатися у кущах. (Ходьба на місці.)
Завмер зайчик серед трави, а тепер замремо і ми! (Діти сідають.)

Вихователь : Молодці, хлопці Добре впоралися із завданням.

Вихователь : Хлопці, у нашому кошику я бачу іграшки Та не прості, а музичні.

Які, ви скажіть мені. Слухайте уважно.

Ой, дзвенить вона, дзвенить

Всіх грою веселить,

А всього три струни

Їй для музики треба.

Що таке? Відгадай-но!

Це наша…(Балалайка).

Вихователь:

Дуже весело співає, якщо дметься до неї

Ду-ду-ду, так-так-так. Так вона співає завжди.

Чи не паличка, не трубочка, а що ж це? (Дудочка).

Вихователь: Усі інструменти відгадали. Молодці!

Бум-бум, тра-та-та!

Барабан гримить із ранку.

Приготуйте вказівні пальчики – «барабанні палички», зараз барабанитимемо ними по столу і говоритимемо:

"Бам-бам-бам". "Бім-бім-бім". "Бум бум бум". "Бем-бем-бем".

Дидактична вправа "Барабан".

Рефлексія

Вихователь: На цьому наше заняття закінчено. Зараз ви можете погратись із іграшками. Ці іграшки дали нам хлопці із сусідньої групи, і вони будуть засмучені, якщо ми повернемо їм якісь іграшки поламаними. Розкажіть, будь ласка, як треба грати, щоб іграшки не зламалися та ще довго радували хлопців.

Діти Не кидати їх на підлогу, на них можуть наступити. Чи не кидатися іграшками. Після гри акуратно покласти іграшки на місце.

Конспект заняття з розвитку мови на тему «Іграшки» у середній групі

Безпосередня освітня діяльність у середній групі

Тема: Іграшки.

Автор: Геворкян Світлана Григорівна; ГБОУ міста Москви Гімназія №1538 дошкільне відділення. Вихователь.
Опис роботи:Даний матеріал буде корисний насамперед вихователям, а також батькам, студентам. Розвиток мови - є найбільш соціально значущою для дошкільника.

Ціль:відпрацювання вміння утворювати прикметники;
співвідносити іменники з прикметниками у роді, числі, відмінку;
Розширення та систематизація словникового запасу;
Словник: гумовий, металевий, скляний, картонний, пластмасовий;
Виховувати дбайливе, доброзичливе ставлення до іграшок;
привчати хлопців прибирати за собою іграшки на місце.
Обладнання: картинки із зображенням іграшок; чудовий мішечок з іграшками; лялька Машенька; іграшки: зайчик, дзиґа, кораблик, змій, ліхтар, Ведмедик з бантиком (для краси).

Хід Безпосередньої освітньої діяльності

1. Організаційний момент(Завдання дітям).
Уламкові картинки - скласти з частин картинку і назвати її.
- Хлопці, як ви думаєте, про що ми сьогодні говоритимемо? Про іграшки. Всі іграшки виготовлені з різних матеріалів. І ось сьогодні ми говоритимемо, з чого зроблені іграшки та які вони.
2. Вивчення нового матеріалу.
Гра: Чудовий мішечок.

Діти на дотик дістають іграшки та називають їх; потім визначають матеріал з якого виготовлені.
- Що ти дістав? - М'ячик.
- З чого він зроблений? - З гуми.
- Значить м'ячик який? - Гумовий м'ячик.
Запитаннями уточнюються відповіді: гумовий м'ячик; скляна кулька; дерев'яний кубик; залізний солдатик; пластмасовий совочок; картонна рибка. Важливо стежити, щоб діти давали повні відповіді.
Гра: Допоможемо ляльці Машеньці.
З'являється сумна лялька Машенька
- Чому Машенька така невесела, така сумна? Усі її іграшки втекли, бо вона не знає, з чого вони зроблені. Допоможемо Машеньці. Треба знайти іграшки та назвати з чого вони зроблені та які вони.
Діти знаходять іграшки в ігровому куточку та повертаються до вихователя. Треба назвати іграшку та сказати, яка вона. (У мене хутряний заєць; залізна дзиґа; синій корабель; гарний Ведмедик; великий змій).
- Машенько, ти запам'ятала? Назви сама, з чого виготовлені іграшки?
- Діти, правильно відповіла Машенька?
– А чому не правильно?
- Вона не назвала матеріал, не сказала з чого зроблено іграшки.
- Давайте ще раз згадаємо, які іграшки у Машеньки і з чого вони зроблені.
Діти відповідають, використовуючи відносні прикметники.
3. Фізкультхвилинка.
- Хлопці, вас завели ключем, ви заводні ляльки (діти ходять, зображуючи заводних ляльок). А тепер ви зайчики (діти стрибають, наслідуючи зайчиків). А тепер ви ведмеді (наслідування). А тепер лисички (наслідування). А тепер усі м'ячики великі та маленькі; хлопчики великі, а дівчатка - маленькі м'ячики; і вони стрибають по-різному великі – високо, маленькі – нижчі (потім змінилися: дівчатка стали великими м'ячиками, а хлопчики – маленькими).
4. Закріплення матеріалу.
Гра: Магазин іграшок.
Діти розглядають іграшки на поличці.
Ігрові дії: діти виходять і купують іграшку, що сподобалася. Умова: купувати лише іграшки, зроблені з одного матеріалу. Спочатку купують дерев'яні іграшки. Треба назвати її, сказати, яка вона, з чого зроблена іграшка.
- Я купив дерев'яну ложку. Я купив дерев'яну матрьошку. Я купив дерев'яну конячку. Я купив дерев'яний кубик.
- Дерев'яні іграшки скінчилися, всі розпродані. А зараз продаються гумові іграшки. Потім у продаж надходять пластмасові іграшки. Потім сталеві.
Вихователь просить дітей допомогти, навести лад у магазині та розставити іграшки на полиці, діти розставляють іграшки, класифікуючи їх.
- Молодці, хлопці, ви сьогодні добре поводилися в магазині іграшок, обережно грали з ними, акуратно розставляли іграшки по поличках.
Рефлексія: Діти вам сподобався магазин іграшок? З якими іграшками було найцікавіше грати?
5. Підсумок.
Заключна розмова.
- Хлопці, які іграшки та з яких матеріалів ви ще знаєте?
Так, хлопці ви сьогодні дізналися багато цікавого про іграшки, весело та дружно грали з різними іграшками.
Педагог хвалить дітей за уважність, за повні відповіді

Сподобалась стаття? Поділіться з друзями!
Чи була ця стаття корисною?
Так
Ні
Дякую за ваш відгук!
Щось пішло не так і Ваш голос не було враховано.
Спасибі. Ваше повідомлення надіслано
Знайшли у тексті помилку?
Виділіть її, натисніть Ctrl+Enterі ми все виправимо!